Solo latino šokių studiją įkūrusi vilnietė: „Reikia klausyti savo širdies“

Atgimęs pavasaris vėl užkariauja kiemus, parduotuves, drabužių spintas ir netgi nuotaiką. Šiemet pozityvios idėjos neaplenkė ir iš Kauno į Vilnių gyventi grįžusios Silvijos Dargvainytės. Ji nusprendė įgyvendinti seną svajonę ir vienoje erdvėje suburti šokio entuziastus. Linksmais internetiniais klipais apie šokius garsėjanti mergina jau kovo 4 d. atveria savo pirmosios šokių studijos„Follow me“ duris sostinėje.

Nuo pat vaikystės muziką į savo gyvenimą įsileidusi S. Dargvainytė prisipažįsta – šokis jos gyvenime ne kartą padėjo išgyventi sunkias akimirkas. „Vaikystėje buvau labai jautri. Bet koks ginčas šeimoje skaudino ir liūdino. Tokiais momentais užsidarydavau savo kambaryje ir kurdavau šokius sau. Pastebėjau, kad šokis padeda iškrauti neigiamas emocijas“, – sako vilnietė.

Pasak jos, gyvenimas pilnas iššūkių, tad kiekvienas žmogus turėtų surasti sau tinkamiausią vaistą nuo gyvenimo sunkumų. Vieniems tai gali būti joga, meditacija, kitiems – sportas ar knygos . O S. Dargvainytei jau beveik dvidešimt metų geriausias priešnuodis negandoms yra atsidavimas muzikos
 itmams. Tačiau ji vis vien iki šiol nedrįso garsiai svarstyti nuosavos šokių studijos idėjos.

„Kaip ir daugelis, baigdama mokyklą nusprendžiau, kad reikia siekti prestižinio mokslo ir geros darbo vietos, o vaikystės svajones tiesiog paleisti vėjais. Baigiau sveikatos psichologijos magistrą, dirbau Vytauto Didžiojo universiteto vyresniąja Karjeros centro koordinatore bei įkūriau šokių grupę studentėms. Kai atrodė, kad įgyvendinau viską, ko buvau užsibrėžusi, kilo klausimas, o kas toliau?“, – apie artėjantį pokyčių etapą prasitaria šokių mokytoja.

Nors lygiagrečiai su darbu ji nuolat dalyvaudavo ir įvairiuose nacionaliniuose bei tarptautiniuose šokių konkursuose, jautė, kad turi visapusiškai pasinerti į šokio sritį. Gyvenimą norima linkme pakreipė ir šokių aikštelėje užsimezgusi pažintis su filmų ir reklamų režisieriumi Albinu Kirkilu. Būtent jis paskatino merginą siekti savo svajonės ir pasufleravo idėją kurti trumpus internetinius klipus apie šokį.

Nuotaikingi filmukai, kuriuose filmuojasi pati S. Dargvainytė, jau spėjo pavergti socialinių tinklų vartotojus. Ji su humoru žvelgia į įvairius žmogaus trūkumus, tokius kaip vėlavimas, ar tiesiog susigalvotas baimes. Šie klipai sudomino ir pirmuosius studijos mokinius. Tačiau „Follow me“ įkūrėja prisipažįsta, kad niekad prieš kitus nešokusiam žmogui šokių pamoka gali atrodyti rimtas iššūkis. Naujos studijos tikslas – sukurti šokėjams tokią erdvę, kurioje skleistųsi tik pozityviausi asmenybės bruožai.

Anot jos, šokių pamokose labai svarbus bendruomeniškumas, vienas kito palaikymas. Būtent šokio pamokų lankymas ir yra didesnis privalumas nei mokymasis šokti vienam namuose. Nes pastaruoju atveju po pirmų nesėkmių gali nutrūkti tobulėjimo procesas. S. Dargvainytė atkreipia dėmesį, kad šokantys žmonės geba geriau reikšti emocijas, susikaupusią įtampą, jie yra labiau socialūs, pasitikintys savimi. Įrodyta, kad šokio praktikos lavina protą ir ugdo kūrybiškumą. Taip pat šokant didėja laimės hormonų kiekis.

S. Dargvainytė pirmadieniais ir trečiadieniais į savo studiją kvies pradedančiuosius ir jau pažengusius šokėjus. Naujokai mokysis šokio pagrindų nuo pirmų žingsnelių, šokėjai su patirtimi ruošis konkursams.

Šaltinis: https://www.alfa.lt/straipsnis/50373742/solo-latino-sokiu-studija-ikurusi-vilniete-reikia-klausyti-savo-sirdies