Judesio terapijos trenerė: neigiamos emocijos pasilieka net raumenyse

Šiltėjant orams dažnai norisi ne tik išsinerti iš sunkių drabužių, bet ir tapti laisviems nuo įsisenėjusių įpročių. Kartu su pavasariu ateinantis emocinio lengvumo pojūtis gali tapti vertingiausia dovana sau pačiam. Judesio terapijos trenerė Silvija Dargvainytė atskleidžia, kad lietuviai vis dažniau atranda šokį kaip priešnuodį nuo prastos savijautos. O judesio terapija padeda surasti norimus atsakymus apie save, rašoma pranešime žiniasklaidai. Pasak trenerės, žmogaus kūnas nuolat kaupia visas neišreikštas emocijas, jausmus ir prisiminimus.

Ypač jei tie jausmai yra negatyvūs, jie gali pridaryti didelės žalos organizmui.  Ji įsitikinusi, kad kartą „nuryti“ ir užspausti neigiami dalykai nusėda raumenyse, ląstelėse ir giliai pasąmonėje. Kad taip nenutiktų, kiekvienas žmogus turi atrasti sau tinkantį metodą, kaip atsikratyti tų neigiamų emocijų.

 „Vieniems tai meditacija, kitiems knyga, tretiems – šokis. Judesio terapija unikali tuo, kad ji apjungia du labai skirtingus dalykus – pramogą ir psichologinę analizę. Jos metu tarpusavyje sąveikauja jokių taisyklių nereikalaujantis šokis ir dažnai sudėtingų klausimų reikalaujantis savęs pažinimas.

Po šio užsiėmimo žmonės prisipažįsta, kad ne tik gerai praleido laiką, bet ir tuo pačiu įvardija bent dešimt stulbinančių dalykų, kuriuos atrado ar suprato apie save“, – pasakoja sveikatos psichologijos diplomą turinti mergina.

Pati paauglystėje patyrusi prievartą, S. Dargvainytė įsitikino, kad šokis padeda paleisti nereikalingas mintis. Jis merginai padėjo įveikti ir sunkiausius gyvenimo išbandymus – brolio netektį bei akistatą su nepagydoma tėčio liga.

Anot jos, emocijų paleidimas judesio būdu tampa visapusišku organizmo valymu. Emociniu atžvilgiu šokis skatina pozityvumą. O žvelgiant fiziologiškai – tam tikrų vietų išjudinimas paliečia užspaustas, neiškrautas kūno energijas, kurios gali būti atsiradusios po įvairių sukrėtimų gyvenime.

 

Terapijoje – individualūs atradimai

Judesio terapijos užsiėmimus vedanti trenerė prisipažįsta, kad vaikystėje ji buvo itin jautraus būdo. Kiekvienas ginčas šeimoje labai skaudindavo ir liūdindavo. „Tokiais momentais užsidarydavau kambaryje ir kurdavau šokius sau. Muzika man buvo tarsi fizinis krūvis, kūrybinė laisvė ir palengvėjimas vienu metu“, – pasakoja jau beveik dvidešimt metų šokanti mergina.

Vėliau ši savotiška terapija peraugo į profesionalias šokių pamokas, o dar vėliau – ir į tarptautinius konkursus. Tai padėjo jai sutvirtėti visapusiškai.

 Pasak jos, šokti gali kiekvienas. O šokis būtent ir leidžia nuimti visus savo minčių ir judesio blokus. „Pirmas žingsnis visada reikalauja labai daug drąsos. Turbūt tai patvirtintų ne viena mano buvusi šokėja. Tačiau su džiaugsmu stebėjau jų progresą. Pradėjusios lankyti pamokas, jos tapo daug lankstesnės, išdrįso išvykti į konkursus su grupe ir laimėjo pirmąsias vietas. Kiek džiaugsmo ir naujų potyrių joms suteikė šokiai“, – patirtimi dalijasi trenerė. 

Kaip šokių pamokose, taip ir judesio terapijoje žmonės atranda tai, ko jiems tą akimirką labiausiai reikia. Jei žmogus ateina pavargęs – jis išeina kupinas džiaugsmo ir net pasikrovęs energijos naujai savaitei. Jei ateina su energijos pertekliumi, jis išsikrauna ir atranda vidinę ramybę.

Pasak S. Dargvainytės, kiekvienas turi teisę rinktis, kiek jis nori savęs atskleisti užsiėmime. Tačiau ji visada rekomenduoja įsitraukti į užsiėmimą kuo labiau, nes tada dalyvis sužino daugiau naujų dalykų apie save.

 

Būti čia ir dabar

S. Dargvainytė yra išbandžiusi ir daugiau įvairių metodikų – jogą, meditaciją, įvairias sporto rūšis. Tačiau prisipažįsta, kad jai visada būdavo per daug sunku susikoncentruoti į „čia ir dabar“ akimirką.

 „Kartais net nepavykdavo atsiriboti nuo išorinio pasaulio ir įkyrių minčių. O judesio terapijos pratimai vyksta grupėje per kontaktą su kitu asmeniu, todėl žmonės susitelkia į esamą momentą. Taip jie išeina pailsėję ir atsipalaidavę“, – sako trenerė.

Daugelis šokio pamokas ir judesio terapiją lankančių žmonių sako, kad būti šokančios bendruomenės dalimi yra tiesiog gera. Įkvėpta aplinkinių, ji visai neseniai Vilniuje įkūrė savo šokių studiją „Follow me“.

Pasak jos, kurti ir išlaikyti šiltą atmosferą grupėje jai padeda universitete įgytos psichologijos žinios. O patirtis šokių aikštelėje – profesionaliai pravesti pamokas. Ji tiki, kad naujai besikurianti šokančių žmonių bendruomenė jau netrukus paskleis pozityvumo virusą sostinėje.

Šaltinis: https://www.lrt.lt/naujienos/gyvenimas/13/721121/judesio-terapijos-trenere-neigiamos-emocijos-pasilieka-net-raumenyse